Trhem osvědčený produkt, GMT Games The Bell of Treason 1938 Munich Crisis in Czechoslovakia od top značky GMT Games v akci za 1309 Kč. Zobrazit více »
pro objednávky nad 2.000 Kč
zdarma a bez rizika
s kvalitními produkty
máme otevřeno 24 hodin denně
GMT Games The Bell of Treason 1938 Munich Crisis in Czechoslovakia od společnosti GMT Games - tento produkt dodáváme za perfektní cenu 1309 Kč. Výhodné ceny máme pro všechny zákazníky. Při objednávce nad Kč získáte DOPRAVU ZDARMA. Vy neplatíte nic navíc!
„Bráněním naší nezávislosti a demokracie uprostřed Evropy bráníme svobodu celé Evropy. Tím plníme historický úkol československého státu.“
„Zůstaneme věrni“
– Manifest podepsaný 308 vlivnými osobnostmi Československa dne 15. května 1938 a později podepsaný dalšími 1,5 miliony obyčejných československých občanů
Během krizového období roku 1938 prošlo Československo vnitřním morálním bojem o to, zda se postavit a bojovat proti nacistickému Německu, jehož důsledky česká a slovenská společnost pravděpodobně nikdy zcela nepřekonala. Rozhodnutí postoupit Sudety Německu bylo těžké a argumenty obou stran jsou jasné: z pragmatického hlediska byla naděje, že Československo přežije německou invazi v roce 1938, malá, ale jeho duch byl stále silný a rozhodnutí bojovat mohlo vyslat jasný signál zbytku Evropy a změnit běh dějin. Jak mohlo Československo s hrdou, profesionální armádou a zdánlivě silnými spojenectvími s Francií a Sovětským svazem nakonec v roce 1938 učinit toto osudové rozhodnutí o kapitulace? The Bell of Treason vám umožní prožít události v Československu, které vedly k tomuto rozhodnutí, a potenciálně změnit běh dějin.
The Bell of Treason je rychlá karetní desková hra, ve které dva hráči prožívají existenční krizi, jíž čelilo Československo v reakci na Hitlerovy územní požadavky. Jeden hráč představuje ideál snahy bránit zemi i bez spojenců a za každou cenu. Druhý hráč představuje historicky vítězný ideál souhlasu s odstoupením sudetského území, aby se zabránilo krveprolití a v naději, že Hitlerovy požadavky tím skončí. Hra využívá systém modelování krizí, který poprvé představil Mark Herman ve hře Fort Sumter a dále rozvinul Fred Serval ve hře Red Flag Over Paris. Hra neposuzuje, zda bylo správné, že se Československo v roce 1938 rozhodlo bránit, ani zda by taková obrana mohla být v jakémkoli smyslu úspěšná. Místo toho vám umožňuje prožít na vlastní kůži krizové období roku 1938, které navždy ovlivnilo osud Československa a další průběh druhé světové války. Hru lze hrát i sólo, a to pomocí adaptace inovativního a elegantního systému, který původně navrhl Jason Carr pro hru Red Flag Over Paris.
V roce 1940 bylo asi 14 % tanků nasazených Hitlerovou Třetí říší v západní kampani proti Francii navrženo a vyrobeno v Československu. Velitel 7. divize Erwin Rommel chválil jejich spolehlivost a odolnost, které byly pro jeho rychlý postup nezbytné. Hitler získal tyto tanky a další zbraně od Československa prakticky bez boje po okupaci Čech a Moravy 15. března 1939. V té době již země nebyla schopna se bránit, protože ztratila snadno bránitelnou horskou hranici, moderní opevnění a především vůli bojovat. V březnu 1939 byla morálka země již zlomena, ale v září 1938 tomu tak ještě nebylo.
V roce 1938 bylo Československo jedinou skutečně demokratickou zemí ve střední Evropě a odhodlání obyvatel bránit svou vlast bylo větší než kdykoli předtím v historii této mladé republiky. Zkušení generálové, z nichž mnozí byli bývalí legionáři, kteří bojovali v první světové válce, veleli profesionální a relativně dobře vybavené československé armádě. Země se však nakonec proti Německu nebránila, ale podle diktátu západoevropských mocností na mnichovské konferenci 29. září 1938 postoupila své strategické území v Sudetech Německé říši.
Konference se zúčastnili britský premiér Neville Chamberlain (hlavní zastánce politiky appeasementu vůči Německu), francouzský premiér Édouard Daladier (jehož země podepsala s Československem obrannou smlouvu), italský diktátor a zprostředkovatel jednání Benito Mussolini a Adolf Hitler, který byl již dlouho odhodlán vypořádat se s Československem vojenskými prostředky. Tito čtyři vůdci společně podepsali takzvanou mnichovskou dohodu, která vyvrcholila krizí, která začala požadavkem sudetských Němců na autonomii na základě falešných tvrzení o útlaku ze strany Československa. Většina obyvatel Československa byla připravena se této dohodě vzepřít, i kdyby to znamenalo válku s Německem, ale československá vláda se rozhodla Sudety postoupit, aby se vyhnula krveprolití. Toto rozhodnutí brzy následovaly další územní ústupky Polsku a Maďarsku a necelých šest měsíců poté vyhlášení nezávislosti Slovenska a obsazení Čech a Moravy německými vojsky. Uklidňovací politika selhala a Československo se prakticky bez boje vzdalo.
Hlavní události:
The Bell of Treason zaměřuje pozornost na klíčový moment v období před druhou světovou válkou, kdy se Československo mohlo rozhodnout postavit se na odpor proti stále agresivnější německé územní expanzi, bez ohledu na to, zda byli jeho spojenci ve Francii a Sovětském svazu ochotni ho bránit. Zdůrazňuje také pohled československého národa v tomto období a poskytuje jedinečnou příležitost poznat a prožít historii této krize.
„Zvoní zrada, zvoní zrada...“
– verš z básně Františka Halase „Zpěv úzkosti“ z roku 1938
Obsah:
Unboxing (EN):
Doporučujeme také ostatní produkty z nabídky e-shopu. Úspora a spokojenost z nákupu, záleží nám na vaší spokojenosti.
Popis produktu GMT Games The Bell of Treason 1938 Munich Crisis in Czechoslovakia